تبلیغات
هالیوود | بالیوود | ‌ایران - گزارشی از جشنواره فیلم و عکس ژیار
هالیوود | بالیوود | ‌ایران

I'm Tony Montana
درباره وبلاگ
جستجو
موضوعات
آخرين نوشته ها
نويسندگان
پيوند ها
آرشيو مطالب
پيوندهاي روزانه
ابر برچسب ها
آمار سايتگزارشی از جشنواره فیلم و عکس ژیار

یكی از اعضای هیئت انتخاب ششمین جشنواره فیلم و عكس ژیار گفت: در این جشنواره آثار خوبی به بخش مسابقه راه یافت كه این مهم سبب ظهور نسلی نو در جامعه فیلمسازی استان می‌شود.‌به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جلال نصیری بعدازظهر امروزدر نشست اعضای هیئت انتخاب بخش فیلم با هنرمندان در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج اظهار داشت: هیئت انتخاب این جشنواره تصیم گرفت علاوه بر بررسی محتوای فیلم، بحث فنی را هم ارزیابی كند كه خوشبختانه خروجی خوبی در این جشنواره دیده می‌شود.
وی ادامه داد: بحث انتخاب فیلم‌ها برای حضور در بخش مسابقه به صورت امتیازی بود به این صورت كه فیلم‌های به بخش مسابقه راه می‌یافت كه نمره 17 را كسب كرده بودند.

نصیری افزود: وقتی كه بررسی و ارزیابی آثار به اتمام رسید ما شاهد حضور فیلم‌های كمی در بخش مسابقه بودیم كه با توجه به درخواست انجمن سینمای جوانان چند فیلم با امتیاز بیشتر از 15 در بخش مسابقه حضور پیدا كردند.
وی بیان داشت: با توجه به اینكه 80 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود تنها 22 فیلم به بخش مسابقه راه یافت كه این امر سبب داوری منصفانه در مورد این آثار می‌شود.
نصیری اظهار داشت: بحث انتخاب فیلم در جشنواره‌ها بحثی مطرح و مهم تلقی می شود و هیئت انتخاب نباید سلیقه‌ای برخورد كند بلكه باید آگاهانه و بر محتوا و مسائل فنی تكیه كنند.
در ادامه یكی دیگر از اعضای هیئت انتخاب بخش فیلم گفت: تصویر‌برداری، تدوین، كارگردانی، فیلمنامه و صدابرداری از مهم‌ترین امتیاز های هیئت انتخاب بخش فیلم بود كه در پایان این امتیازها جمع و امتیاز نهایی به هر اثر داده می‌شد.
صمد وطن‌خواه اظهار داشت: آثار كه به بخش مسابقه راه نیافته بود در بخش جنبی و با عنوان مروری بر آثار فیلمسازان كردستانی ‌روی پرده رفت كه خوشبختانه این امر سبب نمایش تمامی آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره بود.
وی ادامه داد: نتیجه هیئت انتخاب آثار ششمین جشنواره در سال‌های بعدی دیده می‌شود به طوری كه شاهد رشد فیلمسازان استان در تمامی مقوله‌های فیلمسازی خواهیم بود.
وطن‌خواه در پایان با اشاره به اینكه بخش انیمیشن استان ضعیف است، گفت: تمام‌ ارسال شده به دبیرخانه جشنواره در بخش انیمشن به نماش درآمد كه امیدواریم این امر سبب فعالیت‌های حرفه‌ای در این بخش شود.
ششمین جشنواره استانی فیلم و عكس از سوی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر سنندج و با همكاری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حوزه هنری، بانك ملی، محیط زیست و هلال احمر كردستان 17 تا 19 تیر ماه در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر برگزار می‌شود
طبقه بندی: اخبار سینما ایران، 

شنبه 20 تیر 1388 توسط حسن یوسف زاده