تبلیغات
هالیوود | بالیوود | ‌ایران - سیاه ترین قسمت هری پاتر در راه است
هالیوود | بالیوود | ‌ایران

I'm Tony Montana
درباره وبلاگ
جستجو
موضوعات
آخرين نوشته ها
نويسندگان
پيوند ها
آرشيو مطالب
پيوندهاي روزانه
ابر برچسب ها
آمار سايتسیاه ترین قسمت هری پاتر در راه است

در حالی ششمین قسمت از ماجراجویی‌های «هری پاتر» و دوستانش خود را آماده اكران عمومی در كشورهای مختلف جهان می‌كند كه منتقدان آن را سیاه‌ترین قسمت این مجموعه می‌دانند.«هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل» روز 15 ژولای (بیست و چهارم تیر) در آمریكا، كانادا و بیش از 80 كشور دیگر جهان به نمایش عمومی درمی‌آید. منتقدان قسمت ششم فیلم را سیاه‌تر از قسمت‌های قبلی آن ارزیابی كرده‌‌اند.
در این اكشن ماجراجویانه و نوجوانانه، شخصیت‌های اصلی فیلم نیروهای خطرناك‌تری با نیروهای شیطانی و پلید می‌كنند و در همان حال، رومانتن هم سر از مدرسه جادوگری «هاگوارت» درمی‌آورد. اما مهم‌تر از همه این‌ها، مرگ كاراكتر اصلی و مهم قصه فیلم است.

برای میلیون‌ها تماشاگری كه در سراسر جهان قصه زندگی هری‌پاتر و ماجراجویی‌های او را دنبال كرده‌اند، ششمین قسمت فیلم اهمیت خیلی زیادی دارد.
آن‌ها با آن كه با مطالعه كتاب هفت قسمتی «جی‌كی رولینگ» از سرنوشت قهرمانان این مجموع مطلع هستند، ولی می‌خواهند آنچه را كه در قصه كتاب خوانده‌اند، به صورت تصویری و روی پرده سینما تماشا كنند.
تحلیل‌گران سیمایی از مجموعه «هری پاتر» به عنوان یكی از پدیده‌ها و رویدادهای مهم هنری صنعت سرگرمی اسم می‌برند.
پنج قسمت قبلی این مجموعه فیلم تا به حال بیش از 4 میلیارد دلار در سطح جهانی (هم آمریكا و هم دیگر كشورهای جهان) فروش داشته است.
در عین حال، هفت كتاب «هری پاتر» - كه انتشار آن‌ها از سال 1997 شروع شد - تاكنون بیش از 400 میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته‌اند.
فروش بالای این كتاب‌ها جی‌كی رولینگ نویسنده آن را از یك آدم گمنام تبدیل به یكی از مهم‌ترین پدیده‌های ادبی كرد و او را از یك زندگی معمولی و محقرانه به یك ثروت هنگفت رساند.
اهل فن پیش‌بینی می‌كنند «هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل» در طول زمان نمایش عمومی خود در سطح جهانی، بین 800 میلیون دلار تا یك میلیارد دلار فروش كند.
بسیاری بر این باور هستند كه قسمت جدید هری‌پاتر لقب پرفروش‌ترین فیلم فصل تابستان (و هم‌چنین سال) سینمای آمریكا را به خود اختصاص خواهد داد.
به جز این فیلم، تماشاگران سینما باید منتظر اكران عمومی دو قسمت از مجموعه فیلم «هری‌پاتر» باشند. هفتمین قسمت كتاب هری‌پاتر، به دلیل طولانی بودن تبدیل به فیلمی دو قسمته شده است.
این فلیم‌ها ستپامبر 2010 و ژولای 2011 به روی پرده سینماها می‌روند.
طبق معمول فلیم‌های قبلی، سه نقش اصلی فیلم را «دانیل رادكلیف»، «روپرت گرئیت» و «اما داتسن» بازی كرده‌اند.
كمپانی «برادران وارنر» كه تهیه‌كننده مجموعه فیلم «هری‌پاتر» است، حساب ویژه‌ای بر روی موفقیت خوب مالی آن باز كرده است.
طبقه بندی: اخبار هالیوود، 

جمعه 19 تیر 1388 توسط حسن یوسف زاده