تبلیغات
هالیوود | بالیوود | ‌ایران - بالا، از گیشه بالا رفت
هالیوود | بالیوود | ‌ایران

I'm Tony Montana
درباره وبلاگ
جستجو
موضوعات
آخرين نوشته ها
نويسندگان
پيوند ها
آرشيو مطالب
پيوندهاي روزانه
ابر برچسب ها
آمار سايتبالا، از گیشه بالا رفت

انیمیشن بالا

انیمیشن كامپیوتری «بالا» كه امروز در سینماهای آمریكا و كانادا روی پرده رفت، بیشترین شانس را برای كسب عنوان صدرنشین جدول هفتگی گیشه فروش دارد. تازه‌ترین محصول مشترك كمپانی «والت دیزنی» و شركت كامپیوتری «پیكسار» در 3 هزار و 766 سالن سینما به نمایش عمومی درآمده است. برای اولین بار در تاریخ سینما یك هزار و 530 سالن سینما این فیلم را به صورت سه بعدی نمایش می‌دهند.
قصه فیلم درباره پیرمردی است كه خانه قدیمی خود را به صورت یك بالون بزرگ درمی‌آورد و با آن به آسمان پرواز می‌كند. در آسمان او متوجه می‌شود یك پسر كوچولو هم مخفیانه با وی همسفر شده است و در اوج آسمان آبی با بالن‌های دیگری روبرو می‌شود كه مثل او راهی یك سفر هیجان‌انگیز هوایی شده‌اند.

تحلیلگران اقتصادی سینما برای «بالا» پیش‌بینی افتتاحیه‌ای بالای 60 میلیون دلار می‌كنند.
«پیتر داكتر» كارگردان فیلم قبل از این برای والت دیزنی و پیكسار، انیمیشن كامپیوتری پربیننده «شركت هیولاها» را ساخته است.
«اد آسنر» در «بالا» به جای شخصیت اصلی قصه صحبت كرده است.
آخرین انیمیشن كامپیوتری كه روی پرده سینماهای آمریكا و كانادا رفت، «هیولاها علیه بیگانه‌های فضایی» بود كه نمایش خود را با افتتاحیه‌ای 59 میلیون دلاری شروع كرد. فیلم كه دو ماه قبل به نمایش عمومی درآمد، محصول مشترك دو كمپانی «پارامونت» و «دریم وركز» است.
نكته‌ای كه در ارتباط با انیمیشن «بالا» مورد توجه تحلیلگران و اهل فن قرار گرفته، تعداد نسخه‌های سه بعدی این فیلم در نمایش عمومی است. در حقیقت 40 درصد از سالن‌های نمایش فیلم اختصاص به نسخه‌های سه بعدی آن دارند.
رقیب انیمیشن «بالا» در جدول گیشه این هفته سینماها «مرا به جهنم بكشان» است كه در 2 هزار و 508 سالن سینما روی پرده سینماها رفته است.
«سام ریمی» كارگردان سه‌گانه «مرد عنكبوتی» این فیلم را ساخته است. «آلیسون لوهمن» نقش اصلی فیلم را بازی می‌كند.
او در این فیلم ترسناك نقش یك افسر شاغل در یك بانك را دارد كه در محیط كار خود با مشكلاتی روبه‌رو می‌شود. كمپانی «یونیورسال» تهیه كننده این فیلم كه سال قبل در همین ایام فیلم ترسناك «غریبه‌ها» را اكران عمومی كرد، امیدوار است افتتاحیه 21 میلیون دلاری آن را در مورد «مرا به جهنم بكشان» هم تكرار كند.

طبقه بندی: اخبار هالیوود، 

شنبه 9 خرداد 1388 توسط حسن یوسف زاده