تبلیغات
هالیوود | بالیوود | ‌ایران - رمز داوینچی 3 در راه است
هالیوود | بالیوود | ‌ایران

I'm Tony Montana
درباره وبلاگ
جستجو
موضوعات
آخرين نوشته ها
نويسندگان
پيوند ها
آرشيو مطالب
پيوندهاي روزانه
ابر برچسب ها
آمار سايترمز داوینچی 3 در راه است

در حالیكه هنوز قسمت دوم قسمت جدید این مجموعه فیلم «سمبل گمشده» نام دارد.
كمپانی كلمبیا قسمت دوم این مجموعه فیلم با نام «فرشتگان و شیاطین» را روز 15 ماه مه روانه پرده سینماهای آمریكا می‌كند با وجود آنكه كلیسای كاتولیك از چند هفته قبل كارزار خود را علیه این فیلم آغاز كرده است اما مسئولین كمپانی كلمبیا بدون توجه به این نكته در تدارك تولید قسمت سوم آن هستند.

«سمبل گمشده» در شرایطی تبدیل به فیلم سینمایی می‌شود كه هنوز كتاب آن روی پیشخوان كتاب‌فروشی‌ها قرار نگرفته است.
«دن براون» نویسنده این مجموعه قصه گفته است كه سمبل گمشده روز 15 ماه سپتامبر در سراسر خاك آمریكا و كانادا قرار خواهد گرفت.

این كتاب در 5 میلیون نسخه د رمعرض دید و قضاوت خوانندگان كتاب‌های خیالی قرار خواهد گرفت چاپ اول این كتاب دو برابر چاپ اول كتاب‌های «رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» است.
كمپانی كلمبیا امتیاز برگردان سینمایی این كتاب را چند هفته قبل از دن براون خریداری كرد.
كتاب «فرشتگان و شیاطین» تا به امروز حدود 39 میلیون نسخه فروش داشته است و برای چندین هفته متوالی صدر نشین جدول كتاب‌های پرخواننده و پرفروش بوده است.
برای نسخه سینمایی این فیلم هم پیش‌بینی چنین استقبال عظیمی می‌شود.
این در حالی است كه كتاب «رمز داوینچی» 81 میلیون نسخه فروش داشت. تا به امروز در آمریكا فقط كتاب مذهبی انجیل فروشی بالاتر از این كتاب داشته است.
فیلم «رمز داوینچی» هنگام نمایش در سال 2006 حدود 758 میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروش كرد و كمپانی كلمبیا پیش‌بینی می‌كند كه قسمت دوم فیلم هم به همین رقم فروش دست پیدا كند.
قسمت دوم فیلم كه توسط «ران هاوارد» كارگردانی شده «تام هنكس» را در نقش كاراكتر اصلی یعنی «رابرت لانگ دن» دارد این كاراكتر این بار راهی واتیكان می‌شود تا رمز و راز مربوط به ناپدید شدن تعدادی از اسقف‌های اعظم كلیسای كاتولیك را كشف كند.
كمپانی كلمبیا كه خبر پیش تولید «سمبل گمشده» را داده اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر نكرده است با آن كه مشخص است كه «تام هنكس» در سومین قسمت فیلم هم نقش اصلی را بازی می‌كند هنوز معلوم نیست كه آیا «ران هاوارد» دوباره در پشت دوربین فیلم‌برداری این فیلم قرار خواهد گرفت یا خیر؟
كلیسای كاتولیك كه علیه كتاب و فیلم «رمز داوینچی» و قسمت‌های بعدی آن است می‌گوید كه قصه این كتاب اهانتی به كلیسا و كشیش‌ها است.
كلیسای كاتولیك از پیروان خود خواسته است كه فیلم «فرشتگان و شیاطین» را تحریم كنند.
این كلیسا در سال 2006 نیز چنین درخواستی را در رابطه با «رمز داوینچی» كرده بود.فیلم جنجالی «رمز داوینچی» به روی پرده سینما‌ها نرفته است، تهیه‌كنندگان آن خبر تولید قسمت سوم آن را اعلام كردند.
طبقه بندی: اخبار هالیوود، 

چهارشنبه 2 اردیبهشت 1388 توسط حسن یوسف زاده